Znajdź nas na facebooku
Unośno-przesuwne drzwi balkonowe z PVC, nazywane popularnie drzwiami HST, wyrób powszechnie stosowany w innych krajach.
Zobacz więcej

Nowoczesne profile o szerokości zabudowy 82 mm. Zastosowanie uszczelki środkowej w progu polepsza właściwości termiczne i akustyczne Twoich okien.
Zobacz więcej

System profili pięciokomorowych o głębokości zabudowy 73mm, oraz grubością ścianek zewnętrznych 2.8mm (klasa A).

Zobacz więcejStrona główna Okucia okucia Okucie przesuwne duoPort SK - NOWOŚĆ

Okucie przesuwne duoPort SK - NOWOŚĆ


Najnowsze okucie Winkhausa pozwala okuwać okna uchylno-przesuwne o wysokości do 2700mm i ciężarze do 200 kg. Nowa konstrukcja wózków zapewnia płynne i bezszmerowe przesuwanie się skrzydła. Zintegrowane szczotki czyszczące i niski próg to kolejne udogodnienia podnoszące wygodę użytkowania.

Przeszklenia sięgające od podłogi do sufitu to rozwiązanie eleganckie, nowoczesne i coraz bardziej popularne. Tak duże okna wpuszczają do wnętrza mnóstwa światła, zapewniają piękny widok, sprawiają, że pomieszczenia zaczynają "oddychać". Jak sprawić, by były też funkcjonalne? Doskonale sprawdzą się tu nowe okucia duoPort SK.
Okucie uchylno-przesuwne duoPort SK to najnowszy tego typu produkt Winkhausa, oparty na systemie activPilot. Pozwala konstruować okna uchylno-przesuwne o wysokości skrzydła do 2,7 m, szerokość do 2 m i ciężarze nawet 200kg! Okucie charakteryzuje się największym odstawieniem skrzydła (125 mm) spośród systemów uchylno-przesuwnych dostępnych na rynku i może być stosowane do profili wielokomorowych o wysokim poziomie termoizolacyjności. Jest to ważny argument w przypadku dużych przeszkleń, gdzie straty energii mogą być znaczne.swoboda wyboru
Okucie występuje w wersji duoPort SK-S sterowanej ręcznie i duoPort SK-Z z komfortowym sterowaniem w klamce. Ta dodatkowa funkcja ułatwia otwieranie i zamykanie nawet bardzo ciężkich skrzydeł. Klient ma ponadto do wyboru trzy klasy wagowe: do skrzydeł lekkich (do 100 kg), ciężkich (do 160 kg) i bardzo ciężkich - do 200 kg. duoPort SK pozwala realizować wszystkie popularne typy konstrukcji przesuwnych. Okucie jest uniwersalne, nie wymaga stosowania nakładek na profile.


duoPort SK współpracuje z systemem okuć uchylno-rozwieranych activPilot, z którego pochodzą także zaczepy ramowe - identyczne dla wszystkich wersji wagowych. Producent okien może więc na życzenie klienta zmienić standard okucia, np. podwyższyć poziom zabezpiecznia antwłamaniowego, bez konieczności zamawiania specjalnych elementów.


bezpieczeństwo i wygoda użytkowania
W przypadku tak potężnych, ciężkich konstrukcji bezpieczeństwo jest kwestią podstawową. Wózki jezdne wyposażone są w zabezpieczenie na wypadek przeciążenia. Blokada błędnej obsługi uniemożliwia wystawienie skrzydła z ościeżnicy przez nieuważnego użytkownika. Stabilność i pewność funkcjonowania systemu zwiększają także: zmodyfikowane połączenie klamki z okuciem oraz nowy mechanizm przegubowy rozwórki. Okucie w wersji podstawowej wyposażone jest w solidne trzpienie ryglujące. Poziom zabezpieczenia antywłamaniowego regulujemy poprzez wymianę odpowiedniej liczby zaczepów standardowych na antywłamaniowe. Wersja duoPort SK 160 Z spełnia wymagania norymy DIN V ENV 1627-1630 w klasie odporności 2.

Charakterystyczną cechą okucia duoPort SK jest wyjątkowa płynność funkcjonowania. Średnica rolek wózków jezdnych została zwiększona o 20 proc. w porównaniu do dotychczas stosowanych rozwiązań. Ta zmiana konstrukcyjna spowodowała podwyższenie komfortu użytkowania drzwi przesuwnych: skrzydło przesuwa się lekko i bezszelestnie. Do skrzydeł o ciężarze powyżej 160 kg stosuje się stabilne podwójne wózki w jednoczęściowym korpusie, które gwarantują komfort przesuwania nawet bardzo ciężkich drzwi.


plusy dla producenta i montażysty
Okucie duoPort SK jest skonstruowane w taki sposób, aby zapewnić maksimum udogodnień w procesie produkcji okien oraz przy ich montażu. We wszystkich wersjach wagowych okucie wymaga tylko 35 mm pasa montażowego. Takie parametry okucia pozwalają produkować okna uchylno-przesuwne ze standardowych profili okiennych. Zastosowanie tych samych kompletów prowadnic we wszystkich wersjach wagowych przynosi znaczne oszczędności logistyczne. Operacja łączenia skrzydła z ramą jest uproszczona, a do tego bardzo łatwo sprawdzić, czy skrzydło jest prawidłowo zamocowane w ramie dzięki możliwości kontroli wizualnej. Regulacje także są proste - wykonuje się je jednym narzędziem, a po przeregulowaniu skrzydła zabezpiecza ustawienie klipsem ustalającym.


W przeciwieństwie do tych otwierających się tradycyjnie do wewnątrz, okna uchylno-przesuwne, nawet bardzo duże, nie zajmują przestrzeni w mieszkaniu, są piękne i fukcjonalne. Poszukującym światła, przestrzeni i komfortu, proponujemy więc duoPort SK!wywołano: 606141 razy
Główna   |   O firmie   |   Oferta   |   Referencje   |   Do pobrania   |   Blog
Copyright (c) 2016