Znajdź nas na facebooku
Unośno-przesuwne drzwi balkonowe z PVC, nazywane popularnie drzwiami HST, wyrób powszechnie stosowany w innych krajach.
Zobacz więcej

Nowoczesne profile o szerokości zabudowy 82 mm. Zastosowanie uszczelki środkowej w progu polepsza właściwości termiczne i akustyczne Twoich okien.
Zobacz więcej

System profili pięciokomorowych o głębokości zabudowy 73mm, oraz grubością ścianek zewnętrznych 2.8mm (klasa A).

Zobacz więcejStrona główna Okucia okucia Okucie przesuwne-duoPort PAS

Okucie przesuwne-duoPort PAS


Okucie przesuwne z innowacyjną funkcją bezpiecznego wietrzenia.

Innowacyjne okucie przesuwne duoPort PAS nadaje oknom przesuwnym nowy wymiar funkcjonalny. Wprowadzona przez firmę Winkhaus funkcja wietrzenia przy skrzydle równolegle odsuniętym od ramy umożliwia naturalną, równomierną wymianę powietrza także podczas nieobecności domowników. Obsługa jest intuicyjna i wyjątkowo komfortowa.

123


Nowy sposób wietrzenia
Wysoka szczelność nowoczesnych budynków powoduje, że coraz bardziej istotna staje się potrzeba kontrolowanego dopływu świeżego powietrza. Winkhaus proponuje doskonałe rozwiązanie - funkcję równoległego odsunięcia skrzydła od ramy. Powstająca w ten sposób 6-milimetrowa szczelina na całym obwodzie okna zapewnia naturalną wymianę powietrza. Dodatkową zaletą takiego sposobu wietrzenia jest jego energooszczędność w porównaniu do wietrzenia przez uchylone okno.


Komfort obsługi
Nowe okucie pozwala na uzyskanie 3 funkcji: przesuwania, ryglowania oraz wietrzenia przy skrzydle równolegle odsuniętym od ramy - przy pomocy zwykłej klamki okiennej. Dzięki wbudowanym amortyzatorom i urządzeniom magazynującym energię można swobodnie przesuwać skrzydła o wadze do 160 kg. Specjalna konstrukcja rozwórek i wózków oraz blokada obrotu klamki FSF z systemu activPilot zapewniają intuicyjne i wygodne użytkowanie drzwi przesuwnych.


Łatwy i szybki montaż
Fabrycznie skompletowane zestawy prowadnic pozwalają zminimalizować nakład pracy w procesie produkcji i montażu okien. Okucie obwiedniowe activPilot oraz zaczepy stosuje się także do stolarki z funkcją uchylno-rozwieraną, dzięki czemu można w znacznym stopniu zredukować koszty logistyki i magazynowania elementów.


Szerokie zastosowanie
Okucie duoPort PAS jest przystosowane do profili wielokomorowych o podwyższonych właściwościach termoizolacyjnych. Umożliwia uzyskanie 2-, 3- oraz 4-częściowych konstrukcji o maksymalnej wadze skrzydła 160 kg. Elementy ramowe pasują do większości systemów profili dostępnych na rynku.


Bezpieczne wietrzenie
Kombinacja ośmiokątnego trzpienia ryglującego i stalowych zaczepów ramowych o specjalnej konstrukcji zapewnia podwyższone bezpieczeństwo już w wersji standardowej okucia duoPort PAS. W pozycji wietrzenia szczelinowego uzyskujemy taką samą klasę odporności okna na włamanie jak przy zamkniętym oknie (do klasy RC2 wg EN 1627-1630). Dzięki temu możliwe jest naturalne przewietrzanie mieszkania także podczas nieobecności domowników.wywołano: 606097 razy
Główna   |   O firmie   |   Oferta   |   Referencje   |   Do pobrania   |   Blog
Copyright (c) 2016