Znajdź nas na facebooku
Unośno-przesuwne drzwi balkonowe z PVC, nazywane popularnie drzwiami HST, wyrób powszechnie stosowany w innych krajach.
Zobacz więcej

Nowoczesne profile o szerokości zabudowy 82 mm. Zastosowanie uszczelki środkowej w progu polepsza właściwości termiczne i akustyczne Twoich okien.
Zobacz więcej

System profili pięciokomorowych o głębokości zabudowy 73mm, oraz grubością ścianek zewnętrznych 2.8mm (klasa A).

Zobacz więcejStrona główna Okucia okucia ActivPilot Comfort PADS

ActivPilot Comfort PADS


Nowy standard okuć do okien łukowych i trapezowych
Konstrukcje okienne o nietypowych kształtach jak łuki i trapezy nie należą do łatwych w realizacji. Są to okna wymagające bardzo dokładnego wykonania i montażu oraz regularnego serwisu w trakcie użytkowania. Niestety są też częstym powodem reklamacji.Trójkątne okna mają to do siebie, że przy uchylaniu skrzydło uderza w krawędź ramy. Dzieje się tak często, a przyczyną jest geometria profilu okiennego. Problem ten zwykle niweluje się na etapie montażu okna przez wyfrezowanie fragmentu ramy okiennej. Mankamentem okien trapezowych i łukowych z rozwórką pionową jest też obniżanie się skrzydła i jego ocieranie o ościeżnicę. Z reguły próbuje się temu zapobiec poprzez zamontowanie specjalnych wślizgów, podnoszących skrzydło.


Konstruktorzy naszej firmy od dłuższego czasu pracowali nad alternatywnymi produktami, dzięki którym udałoby się znaleźć receptę na te bolączki. Ostatecznie, po wielu testach i próbach, wprowadzamy do oferty nowe okucie oparte na systemie activPilot Comfort. Jego innowacyjność polega na zastąpieniu jednej z funkcji, w tym przypadku uchyłu, nowym rozwiązaniem, które nie tylko pozwala zachować dotychczasową funkcjonalność okna, ale nawet istotnie ją zwiększa! Okucie to łączy funkcję rozwierną z funkcją równoległego odstawienia skrzydła od ramy, umożliwiającą wietrzenie poprzez ok. 6-milimetrową szczelinę na całym obwodzie okna. Takie rozwiązanie pozwala na efektywną i przede wszystkim bezpieczną wymianę powietrza, ponieważ okna w pozycji odstawienia są zaryglowane. Nowy sposób wietrzenia zapewnia także zdrowy klimat w pomieszczeniach, eliminuje przeciągi, zmniejsza straty energii. Z naddatkiem zastępuje więc funkcję uchyłu, która powoduje gros problemów z oknami o nietypowych kształtach.


W przeciwieństwie do większości systemów stosowanych na rynku okucie activPilot Comfort PADS (Parallel-Abstell-Dreh-Sonderformen, tj. rozwierane z funkcją równoległego odstawienia skrzydła od ramy, do okien o specjalnych kształtach) pozwala uniknąć kolizji skrzydła z ramą, ponieważ funkcja wietrzenia realizowana jest poprzez szczelinę przy odstawieniu skrzydła, a nie problematyczny w takich sytuacjach uchył. Specjalna rozwórka pionowa o bardzo stabilnej konstrukcji utrzymuje skrzydło w tej samej pozycji względem ramy i nie pozwala na jego opadanie. Dzięki temu nie dochodzi do kłopotów z zamykaniem okna i uszkodzeń profilu w miejscu tarcia skrzydła o ramę.

Nowe okucie, przystosowane do okien o ciężarze skrzydła do 80kg, jest bardzo łatwe w montażu, nie wymaga dodatkowych prac na profilu po zamontowaniu okna. Szeroki zakres regulacji obejmuje: regulację wysokości +/- 3mm i regulację boczną skrzydła +/- 2mm, regulację docisku skrzydła do ościeżnicy na grzybkach ryglujących +/- 0,8mm oraz regulację boczną na rozwórce +/- 2mm. Elementy skrzydłowe wyposażone są w ośmiokątne grzybki ryglujące, które współpracują z mocowanymi we wzmocnienie zaczepami z systemu activPilot Comfort.
Dodatkową zaletą okucia activPilot Comfort PADS jest możliwość zamontowania klamki nisko na skrzydle, pożądana zwłaszcza w przypadku okien montowanych w łazienkach, kuchniach i na klatkach schodowych. Wynika ona z tego, że zamykanie okna z pozycji rozwartej lub odstawionej wymaga użycia znacznie mniejszej siły niż zamykanie okna uchylonego - w takim wypadku nisko zamontowana klamka także z powodzeniem spełnia swoją funkcję.


Okucie activPilot Comfort PADS bazuje na artykułach standardowych systemu activPilot, zaczepach activPilot Comfort oraz kilku specjalnych elementach po stronie zawiasowej i na dole skrzydła, identycznych dla okien łukowych i trapezowych. Pozwala więc konfigurować okucia do okien nietypowych w oparciu o standardowy asortyment artykułów, poszerzony tylko o kilka elementów.

Zastosowanie okucia activPilot Comfort PADS do okien o nietypowych kształtach eliminuje problemy powstające przy montażu tego typu stolarki oraz najczęstsze przyczyny reklamacji. Gorąco zachęcam do korzystania z tego rozwiązania.


wywołano: 606104 razy
Główna   |   O firmie   |   Oferta   |   Referencje   |   Do pobrania   |   Blog
Copyright (c) 2016